0 ks 0.00 €

Starostlivosť o pleť počas letných dní

03/07/2017

 Starostlivosť o pleť počas letných dní

 

Horúce a vlhké počasie, slnečné žiarenie dávajú našej pleti zabrať. Ako je to teda so starostlivosťou a používaním krémov v tomto období?

Nielen cez zimu, ale aj počas leta si vyžaduje naša pleť extra starostlivosť.  Počas leta môžeme zabudnúť na krémy s hustou textúrou, ktoré sú potrebné na ochranu pred mrazom a vetrom.  Naproti tomu treba vyhľadať hydratačné krémy s ľahšou textúrou, ktoré pleť až tak nezaťažujú a nevedú k upchávaniu pórov a k tvorbe akné.

Aby naša pleť vyzerala  mladistvo a sviežo aj počas leta, tu je pár rád od odborníkov:

 

1. Pleťové krémy s ľahšou textúrou

Ako sme spomínali v tomto období treba odložiť krémy s hutnejšou a mastnejšou textúrou, ktoré sú vhodné pre zimu a nahradiť ich ľahšou textúrou s hydratačnými zložkami ako je napr. kyselina hyaluronová, ktorá je súčasťou kože.  Keďže zadržuje vodu, je ideálna pre zabezpečenie hydratácie pleti, spomaľuje proces starnutia a dodá prirodzenú žiarivú pleť. Vďaka vysokej koncentrácii kyseliny hyaluronovej v mladosti, je naša pleť plnšia, hladšia a pružná. Vekom sa jej podiel v tele stráca.  Ďalšou účinnou hydratačnou zložkou je  resveratrol, ktorý bojuje proti voľným radikálom a chráni nás pred starnutím. Nachádza sa v šupkách červeného hrozna, v červeno víne, ďalej ho môžeme nájsť v arašidoch, pistáciách, čučoriedkach a brusniciach.

 

2. Antioxidanty

Antioxidanty sú veľmi dôležité v našom živote a predovšetkým cez leto kvôli silným UV lúčom, pred ktorými nás chránia.  Ak je pokožka vystavená nadmernému slnečnému žiareniu môže to viesť až k rozpadu kolagénu a poškodeniu DNA. TIP: ráno po očistení pleti naneste na tvár sérum bohaté na antioxidanty ako vitamín C, ktoré pomáhajú spevniť pokožku a chránia pred voľnými radikálmi. Dôležité je prijímať antioxidatny aj zvnútra prostredníctvom ovocia a zeleniny.  Odporúča sa konzumovať jablká, melón, marhule, ďalej čučoriedky, čierne ríbezle a červené hrozno, ktoré sú bohaté okrem vitamínu C aj na polyfenoly. Antioxidanty nájdeme aj v zelenine ako je fazuľa, paradajky, brokolica, mrkva.  

 

3.  SPF - dôležitý ochranný faktor

Počas leta trávime viac dní von a sme vystavení intenzívnejším UVA/UVB lúčom. Dermatológovia odporúčajú hlavne cez leto používať opaľovacie krémy s ochranným faktorom s SPF 30+. Závisí to aj od typu našej pokožky.  Najintenzívnejšie je slnečné žiarenie medzi 11-15 h, vtedy sa snažme čo najmenej pobudnúť na slnku.

Nezabúdajme, že koža si všetko pamätá a ku koncu nám to zráta. Takže s opaľovaním to netreba preháňať  a platí tu pravidlo všetko s mierou.

 

 

 4. Použitie astringentnej čistiacej pleťovej vody

Čistiaca pleťová voda by mala dôkladne pleť prečistiť, aby pleť dokázala účinné absorbovať pleťové krémy a séra.  Pleť je potrebné čistiť ráno a večer. Ráno pleť zbavujeme mazu a potu, ktoré si telo vytvorilo. Pot obsahuje toxíny a prispieva k starnutiu pokožky. Večer pleť zbavujeme nahromadených toxínov z vonkajšieho prostredia ako je prach, nečistoty, maz, zvyšky make-upu.

Počas letných dní je dobré využívať čistiace pleťové vody a toniká s astringentným účinkom, ktoré sú  ideálne pre mastnú a kombinovanú pokožku.  Vďaka astringentým účinkom sa sťahujú  póry, pleť je prečistená a zmatnená a je udržaný prirodzený lesk pokožky.

 

5.  Vyhnite sa nadmernému používaniu korektorov a make-upu

Nadmerné aplikovanie  korektorov, make-upu a púdrov počas leta nám vytvorí nahromadenú vrstvu na pokožke, ktorá sa zmieša s našim potom. To vedie k upchatiu pórov a k vzniku akné. Preto je potrebné si zvoliť prípravky s ľahšou konzistenciou ako CC krémy alebo s minerálnou štruktúrou, ktoré zabraňujú vzniku mastnej pokožky.  Pri odstraňovaní make-upu odborníci odporúčajú siahnuť  po micelárnych vodách.

 

6. Osviežte pleť pleťovým rozprašovačom

Počas celého dňa sa dostávajú na našu pokožku rôzne baktérie a nadmerné potenie počas teplých dní k tomu ešte prispieva. My máme potom tendenciu si pot  zotrieť z tváre neumytými rukami. Aby sme pleť osviežili a zároveň krásne hydratovali a zbytočne nenaniesli baktérie, tak existujú na trhu takzvané pleťové rozprašovače.  

 

7. Doprajte si jemný peeling

Jemný peeling počas horúcich dní je dôležitý. Počas horúcich dní sa pokožka viac potí, hromadia sa baktérie a odumreté kožné bunky.  Vytvorí sa akási zmes spolu s pleťovými prípravkami a tým sa upchajú póry.  Ak si doprajeme jemný peeling 2x do týždňa, odstránime odumreté kožné bunky a naša pokožka bude znovu žiarivá.

Odporúča sa jemný peeling s prípravkami, ktoré obsahujú zaoblené čiastočky a nie ostré kryštáliky. Enzymatický peeling s tekvicovými, papájovými alebo ananásovými enzýmami predstavuje jemnú formu peelingu k pokožke, hlavne k tej,  ktorá je vystavená silnému slnku.

 

8. Nosenie pokrývky hlavy so širokým okrajom

Klobúky alebo pokrývky hlavy so širokým  okrajom  doprajú našej pokožke omnoho lepšiu ochranu. Ochránia hlavne časti kože ako je tvár, krk, uši a temeno hlavy. Sú to oblasti náchylne na vznik rakoviny kože.  Odporúča sa použiť pokrývku hlavy z tkaného materiálu najlepšie bavlny a so širokým okrajom min. 5 cm pre maximálnu ochranu pred slnečným žiarením.  

 

 

A AKO POSLEDNÉ NESMIEME ZABUDNÚŤ DODRŽIAVAŤ PITNÝ REŽIM!

 

Ak sa Vám páčil článok budeme radiť ak nám dáte Like na FB :-)Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM