0 ks 0.00 €

Jedinečná sila minerálov z Mŕtveho mora

15/01/2017 

 

Objavte výhody peelingu a kúpeľa so soľou z Mŕtveho mora

 

Soľ z Mŕtveho mora sa používa po celé stáročia na relaxáciu a detoxikáciu organizmu. Blahodarne pôsobí pri liečení kožných chorôb - psoriázy, akné, ekzémov ako aj pri liečbe reumatických a respiračných chorôb. Pozitívne účinky má aj na naše zdravie, pri predchádzaní chorôb a to vďaka dôležitým minerálnym a stopovým prvkom ako je horčík, vápnik, draslík, zinok, sodík a ďalšie. Voda Mŕtveho mora obsahuje 21 minerálov z toho 12 nenájdete v žiadnom inom mori. Vysoký podiel minerálov zohráva dôležitú úlohu pri výžive našej pokožky, aktivujú obehový systém, zmierňujú reumatické problémy a regenerujú bunky.

 

 

Pozitívne vplývajú aj našu myseľ, prinášajú pocit uvoľnenia a znižujú stres. Liečivé a terapeutické účinky tejto soli sa používajú tradične nielen v medicíne ale aj v starostlivosti o pleť a telo. Jej blahodarne účinky vedela oceniť aj Kleopatra.

Zloženie je úplne odlišné od bežnej morskej resp. kuchynskej soli. Obsah soli a minerálov z Mŕtveho mora je 10x vyšší ako pri soli zo Stredozemného mora.  Pre porovnanie obsah soli z Mŕtveho mora predstavuje cca. 33% a Stredozemného mora cca. 3%. 

 

Telový peeling pomocou minerálov z Mŕtveho mora:

 

1. Omladzuje, zjemňuje a hydratuje našu pokožku

Soľ z Mŕtveho mora je známa pre svoju  schopnosť obnoviť bunky pokožky, znížiť výskyt vrások, vyhladiť a zjemniť a zanechať mlado vyzerajúcu pokožku. Podľa štúdie uskutočnenej na Univerzite v Kieli v Nemecku (oddelenie dermatológie) môžeme za priaznivé účinky kúpania v soli z Mŕtveho mora vďačiť vysokému obsahu horčíka. Soli horčíka sú známe, že viažu vodu, ovplyvňujú  proliferáciu epidermy a diferenciáciu, a posilňujú permeabilitu obnovy kožnej bariéry. To znamená, že pomáhajú pokožke zadržať vodu a tým zanechávajú pokožku hydratovanú. Viac vlhkosti v pokožke vedie k zníženiu výskytu vrások a zároveň je to prevencia pred tvorbou nových vrások.  

 

2.  Zlepšuje prekrvenie pokožky

Nepochybne jednou z ďalších výhod peelingu je zrýchlenie krvného obehu na povrchu kože.

Soľ z Mŕtveho mora uľahčuje odstraňovanie odumretých buniek a zrohovatenej kože a otvára póry pokožky.  Pri prekrvení pokožky dochádza k omladeniu a k obnove buniek. Na to je najlepšia masáž krúživými pohybmi pomocou soli z Mŕtveho mora. Masážou sa nahrnie krv k povrchu pokožky, dochádza k odplavovania toxických látok a zároveň k zvýšeniu prísunu kyslíka a živín.

Takáto masáž výborne pomôže aj na zmiernenie celulitídy. 

 

3. Uľavuje pri kožných chorobách ako psoriáza, akné a ekzémy

Minerály obsiahnuté v soli z Mŕtveho mora pomáhajú hojiť a upokojiť problematickú pokožku. Týka sa to aj pokožky trpiacej psoriázou, ekzémom alebo akné a to vďaka obsahu minerálov a stopovým prvkom ako horčík (magnézium), bróm, zinok a síra, ktoré  pomáhajú spomaliť abnormálny rast buniek, ktorý spôsobuje psoriázu. Minerály zároveň pomáhajú zmierniť zápaly a začervenanie.

 

Jemný peeling pár krát za týždeň pomáha odstrániť zvyšky mŕtvej kože, zabezpečiť potrebné živiny a hydratovať extrémne suchú pokožku. Po použití prípravkov, ktoré obsahujú morskú soľ sa odporúča použiť telové maslo, najlepšie bambucké maslo. 
     

                                                               Peelingový sprchovací gél s minerálmi z Mŕtveho moraTelove maslo s minerálmi z Mŕtveho mora

 

Mŕtve more

 

 Mŕtve more láka turistov vďaka svojej vode, ktorá má liečivé účinky. Je veľmi vyhľadávaním miestom alergikov, keďže je tu veľmi nízka koncentrácia peľov. Považuje sa za jedny z najstarších kúpeľov.  Kozmetika z tejto oblasti je preslávená po celom svete. Napriek tomu, že sa nazýva morom  v skutočnosti je to slané beztokové jazero . Je to zároveň aj najslanšie jazero na svete a aj najnižšie položeným odkrytým miestom na svete. Nachádza sa na hraniciach Jordánska a Izraela. Obsahuje 45,000 milión ton soli bohatej na minerály. 

Mŕtve more - Telová kozmetika ABSOLUTE CARE

 

Teplý kúpeľ v soli z Mŕtveho mora pôsobí pozitívne na celé telo. V kúpeli sa má relaxovať 15-20 minút, vďaka čomu naša pokožka absorbuje dôležité minerálne zložky soli. Po kúpeli je treba sa opláchnuť čistou vlažnou vodou a aplikovať najlepšie bambucké telové maslo. 

Soľ do kúpeľa z Mŕtveho mora a krásnou vôňou manga

A prečo soľ z Mŕtveho mora pôsobi priaznivo na náš organizmus? Dôvodom sú účinné látky magnézium, jód, síra, vápnik, sodík, draslík. Tieto látky prečisťujú organizmus a spevňujú pokožku.  Horčík (magnézium) je veľmi dôležitý pri správnej činnosti nervového systému ako aj pri uvoľnení svalov. Bez neho sú svaly  stuhnuté a častým príznakom sú kŕče. Vysoký obsah horčíka odbúrava stres a pomáha vyrovnať sa s únavou. Draslík je dôležitý minerálny prvok, udržiava pokožku zdravú , zabezpečuje vlhkosť pokožky, neutralizuje voľné radikály a zmierňuje akné. Sodík zlepšuje cirkuláciu lymfatických tekutín, umožňuje preniknutie vody do pokožky a tým zvyšuje jej flexibilitu. Je dôležitým minerálnym prvkom pre starostlivosť o suchú pokožku.  Zinok hrá dôležitú úlohu v imunitnom systéme a v boji proti infekciám, bojuje proti voľným radikálom, prispieva k obnove kožných buniek a je potrebný na tvorbu kolagénu . Síra je minerálny prvok, ktorý si získal prívlastok " minerál krásy". Prispieva k obnove procesu buniek. Je dôležitá pre tvorbu kolagénu. Používa sa vo forme obkladov alebo kúpeľu na liečenie psoriázy, ekzémov a kožných zápalov. Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM