0 ks 0.00 €

# 6 skvelých rád ako docieliť krásne vlasy správnym umývaním

26/04/2017

 

6 skvelých rád ako docieliť krásne vlasy správnym umývaním

 

 

Umývate si vlasy správnym spôsobom? To je otázka, ktorú si viaceré z nás kladú.  Správna technika umývania vlasov má výrazný vplyv na ich lesk, zdravie a pružnosť. Niektoré techniky určite poznáme avšak, nie všetky správne aplikujeme. Tu je pár trikov od popredných vlasových stylistov ako ísť na to.

 

 krásne vlasy

 

1. Začíname opláchnutím vlasov

Vlasy by mali byť pred nanesením šampónu dostatočne vlhké. Najlepšia je teplá voda, ale nie horúca.

 

 Zloženie vlasu

 

 

Teplá voda otvorí kutikulu,  vďaka čomu sa uvoľnia nečistoty z vlasov a efektívnejšie sa vstrebe kondicionér.

Kutikula je vonkajšia vrstva vlasu, ktorá má šupinatý vzhľad. Je tvorená zo šupín tzv. odumretých buniek, ktoré na seba tesne priliehajú.  Štruktúra vonkajšieho vlasu môže pripomínať tvar šišky alebo strešnej krytiny. Jej hlavnou úlohou je chrániť pred vonkajším poškodením.

 

 

 

 

 

 

 

2. Dlhé vlasy = kondicionér

Ak máme dlhé vlasy ( pod plecia) vlasoví stylisti odporúčajú použiť kondicionér pred nanesením šampónu.  Kondicionér jemne a v malom množstve aplikujeme pomedzi vlasy . Takto chránime končeky vlasov pred poškodením a udržujeme ich tým zdravšie a v lepšej kondícii.

 

3. Šampónovanie

Pri samotnom umývaní vlasov začíname nanášať vytvorenú šampónovú penu od korienkov vlasov a pokračujeme až ku končekom. Vlasy, ktoré sa nachádzajú najbližšie k temenu hlavu sú najmladšie a tým pádom najmastnejšie, a tie ku končekom sú najstaršie a zvyčajne náchylne na lámanie. Pri množstve šampónu to netreba preháňať. Pri dlhších vlasov treba naniesť viac šampónu. 

 

 4. Buďte jemné k svojim vlasom

Pri umývaní vlasov treba byť veľmi jemný. Ako už bolo hore uvedené, treba začať s umývaním od korienkov vlasov . Odborníci odporúčajú masírovať hlavu vertikálnymi pohybmi. Avšak pozor, aby sme nevyvíjali veľký tlak pri masírovaní a nepoužívali pritom nechty.  Vertikálnymi pohybmi stimulujeme prekrvenie pokožky a podnecujeme rast vlasov. A samozrejme si treba pamätať, že nie vždy je potrebné 2x za sebou použiť šampón ako uvádzajú v návodoch na použitie. Aplikujte to v prípade, ak máte veľmi špinavé vlasy.

 

5. Aplikujte kondicionér

Po umytí šampónom je potrebné vyžmýkať nadbytočnú vodu z vlasov a následne aplikovať kondicionér.

Kondicionér nanášame POZOR NIE od korienkov vlasov, ale od stredu vlasov po končeky. Následné vypneme vlasy hore a necháme pôsobiť čo najdlhšie kondicionér. Pri korienkoch máme prirodzene sa vyskytujúci maz a zbytočne by nám vlasy zostali mastné.

Kutikula a kondicionér

6. Umývanie vlasov zakončíme studenou vodou

Studenou vodou sa uzatvoria vlasové kutikuly, tzv. sa uzatvorí šupinatá časť pripomínajúca tvar šišky.  Vďaka tomu bude náš vlas odrážať viac svetla a tým vyžarovať viac lesku.

 

 

 Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM