0 ks 0.00 €

# 6 skvelých pleťových masiek na aknóznu pleť vďaka ktorým ušetríte peniaze

10/03/2017

 

6 skvelých pleťových masiek na aknóznu pleť vďaka ktorým ušetríte peniaze

 

Každodenne je naša pleť vystavená stresom, znečistením prostredia, hormonálnymi výkyvmi a  zlým stravovaním.  Tieto vplyvy sa neskôr odzrkadlia zhoršením stavu našej pleti,  dochádza k vzniku nečistôt, čo následne vedie k upchatiu pórov, ktoré vedú k čiernym bodkám až ku akné na pleti.

 

Nato, aby sme s nečistotami na našej pleti zatočili,  stačí niekedy siahnuť len do chladničky resp. komory. Jednoducho využijeme dary prírody a vyrobíme si jednoduché a zároveň rôznorodé prírodné pleťové masky.  Ovocie a zelenina obsahuje dôležité výživné látky ako aj vodu, ktoré našu pleť oživia, prečistia  a  hydratujú.  

 

 

Prečo používať masku na tvár?

 

Pleťová maska má svoj význam, a určite by sme ju nemali podceňovať. Pomáha nám  predchádzať a bojovať proti nečistotám, zbaviť sa nadmerného mazu, ktorý upcháva póry a pôsobí antibakteriálne, keďže zabraňuje baktériám nájsť si živnú pôdu. Pri používaní masky treba mať trpezlivosť, keďže zo dňa na deň sa nezbavíme akné. Pri ťažkej forme akné je potrebné sa poradiť aj s lekárom. 

 

 

Potrebné kroky pred a po použití masky?

 

Predtým než aplikujeme masku na tvár je potrebné pleť dôkladne vyčistiť buď čistiacim mliekom alebo vodou. Jednou z možností je, že si pleť naparíme.  Pri naparovaní môžeme využiť pozitívne účinky napr. kamiliek (harmanček). Vďaka naparovaniu sa póry otvoria a maska sa viac absorbuje do pleti.  Výhodou kamiliek sú ich protizápalové a antibakteriálne účinky.  Na aknoznú pleť môžeme použiť aj kamilkový zápar, ktorým si umyje tvár. 

Po aplikovaní pleťovej masky sa odporúča použiť vyživujúci krém alebo špeciálny krém na akné. V žiadnom prípade sa však vyrážky nemajú vytláčať. To len predlžuje čas hojenia.

 

Stravovanie

Zásaditá (alkalická) strava je predpokladom zdravej a sviežej pleti.  Zelenina a ovocie obsahuje potrebné vitamíny, antioxidanty a minerály. Popri strave je dôležitý aj pitný režim. Odporúča sa vypiť min. 2 litre vody, aby sme si zabezpečili a podporili optimálnu látkovú výmenu.  Kombinácia zdravej stravy a pravidelnej starostlivosti o pleť je základom krásnej a zdravej pokožky.

 

 

 

Domáce pleťové masky na problematickú pleť

1. Pleťová maska s tvarohom

2. Pleťová maska s medom

3. Kvasnicová pleťová maska

4. Pleťová maska z paradajky

5. Pleťová maska z bielka

6. Pleťová maska z bielka a medu

 

Ako osvedčený domáci prostriedok na problematickú pleť používa med. Už v antike sa med používal ako prírodný liek proti akné. Samotná Kleopatra vedela oceniť blahodarné účinky kúpeľa v mlieku a v mede. Medová maska pôsobí protizápalovo na začervenané miesta, podporuje prekrvenie, pôsobí utišujúco na akné a vyrážky a zanechá našu pokožku hladkú.

 

Ďalším neoceniteľným pomocníkom sú kvasnice. Bojujú proti vzniknutým nečistotám a  zároveň slúžia  ako prevencia pred ich vznikom. Kvasnicová pleťová maska obsahuje dôležité vitamíny ako B1, B2 a B6, niacín,  A a minerálne látky ako vápnik, draslík, natrium a  zinok. Daľej obsahuje kyselinu pantoténovú (vitamín B5) a kyselinu listovú ( kyselina folová) a biotín , ktoré zanechávajú krásnu pleť, vlasy a pekné nechty.

 

 

 

1. Pleťová maska s tvarohom

 

 

Doba pôsobenia: 20 minút

Prísady:

 

 •   5 PL tvarohu (nie hrudkovitý)

 •  2 ČL medu

 

alebo

 •   5PL tvarohu ( nie hrudkovitý)

 •   1 kvapka čajovníkového oleja

 •   10 kvapiek vody

 

Ingrediencie zmiešame a necháme pôsobiť 20 minút na tvári. Následne opláchneme teplou vodou a na pokožku nanesieme hydratačný krém.

Tvarohová pleťová maska bojuje proti nečistotám,  hydratuje a oživuje pokožku. Ak máme mastnú pokožku, je potrebné použiť do masky odtučnený tvaroh.

 

 

 

2. Pleťová maska z medu

 

Doba pôsobenia: 15-20 minút

Prísady:

 

 • 1 PL  mlieka

 • 3- 4 PL medu

 •  pár kvapiek citrónovej šťavy

 

Ingrediencie treba dlhšie miešať,  aby sa vytvorila konzistentná masa. Následne nanášame na pleť vatovými tampónmi resp. špeciálnym štetcom na nanášanie masky.  Necháme pôsobiť 15-20 minút.  

Pleťová maska s medom sa odporúča aplikovať 2x až 3x do týždňa. Pomáha nielen v boji proti nečistotám, ale aj pozitívne vplýva na suchú pokožku.

 

 

 

3. Kvasnicová pleťová maska

 

Doba pôsobenia: 15-20 minút

Prísady:

 •  trošku mlieka

 •  1 kocka čerstvých kvasníc

 

Do hrnca nalejeme mlieko a zohrejeme ho, aby bolo vlažné. Následné pridáme kocku kvasníc.

Kvasnice miešané v mlieku pokiaľ sa nevytvorí krémová konzistencia. Poprípade môžeme do zmesi pridať 1ČL harmančeku. Harmanček pôsobí veľmi upokojujúco na pleť. Následné nanesieme hrubú vrstvu pripravenej zmesy na tvár, vynechajúc oči. Doba pôsobenia masky je 15-20 minút. Keď je maska suchá a začína trochu opadávať môžeme ju už zmyť teplou vodou a následne  našu pleť ošetríme krémom.

Pred aplikáciou masky môžeme pleť napariť, aby sa účinné látky mohli lepšie vstrebať.

Pozitívne účinky: prekrvuje a čistí pleť, zjemňuje póry, predchádza a bojuje proti nečistotám a vyrážkam. Masku môžete aplikovať každý druhý deň, aby ste dosiahli lepšie výsledky.

 

 

4. Pleťová maska z paradajky

 

Doba pôsobenia: 15 minút

Prísady:

 • 1 paradajka

 • 1 PL medu

 

Objavte dezinfekčné účinky, ktoré ukrývajú v sebe paradajky.  Vďaka týmto účinkom zabojujete proti vyrážkam a nečistotám pleti.  Túto masku si vyhotovíme celkom jednoducho: jednu paradajku poriadne roztlačíme vidličkou až vytvoríme kašovitú formu. Následne pridáme 1PL medu. Masku necháme pôsobiť 15 minút a potom opláchneme vodou.

 

 

5. Pleťová maska z bielka

 

Doba pôsobenia: 20 minút

Prísady:

 •  1x bielok

 

Bielok patrí medzi najlepšie prírodné prostriedky proti vyrážkam. Bielko pomaly vyšľaháme  dopenista. Obozretne nanesieme penu na tvár a necháme pôsobiť 20 minút. Masku zmyjeme navlhčeným uterákom v teplej vode. Maska pôsobí sťahujúco a zmenšuje póry.

 

 

6. Pleťová maska z bielka a medu

 

Doba pôsobenia: 20 minút

Prísady:

 • 1 PL medu

 • 2 bielka

 

Do misky dáme len bielka a k tomu pridáme med. Spolu premiešame a pomocou štetca alebo vatového tampónu nanesieme na tvár. Necháme pôsobiť 20 minút a následne opláchneme vodou. Žĺtka môžeme tiež následne využiť. Necháme krátko pôsobiť na pleti, a tým hydratujeme našu pokožku.Zatiaľ nebol vložený žiaden komentár.


 
 


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM