0 ks 0.00 €

Liečivé účinky Mŕtveho mora

 

 

MŔTVE MORE PATRÍ MEDZI PRÍRODNÉ DIVY TOHTO SVETA. NACHÁDZA SA AKTUÁLNE 418 METROV POD HLADINOU MORA. NAPRIEK TOMU, ŽE SA NAZÝVA MOROM V SKUTOČNOSTI JE TO SLANÉ BEZTOKOVÉ JAZERO. JE TO ZÁROVEŇ AJ NAJSLANŠIE JAZERO NA SVETE, A AJ NAJNIŽŠIE POLOŽENÝM ODKRYTÝM MIESTOM NA SVETE. NACHÁDZA SA NA HRANICIACH JORDÁNSKA A IZRAELA.


 kozmetika z Mŕtveho mora

Obsahuje 45,000 milión ton soli bohatej na minerály.  Podľa vedcov voda v Mŕtvom mori obsahuje 32% soli oproti 3%, ktoré obsahuje morská soľ. Zároveň obsahuje vysokú koncentráciu 21 minerálov ako je vápnik, bromid a draslík, pričom 12 z nich nenájdete v žiadnom inom mori alebo oceáne. Takže nepochybne voda z Mŕtveho mora má svoje liečivé účinky.
Pre nízku koncentráciu peľov je toto miesto rajom pre alergikov. Považuje sa za jedny z najstarších kúpeľov a kozmetika z tejto oblasti je preslávená po celom svete.

 

Prečo soľ z Mŕtveho mora pôsobi priaznivo na náš organizmus?

Dôvodom sú účinné látky magnézium, jód, síra, vápnik, sodík, draslík. Tieto látky prečisťujú organizmus a spevňujú pokožku. 

  • Horčík (magnézium) je veľmi dôležitý pri správnej činnosti nervového systému ako aj pri uvoľnení svalov. Bez neho sú svaly  stuhnuté a častým príznakom sú kŕče. Vysoký obsah horčíka odbúrava stres a pomáha vyrovnať sa s únavou. Pomáha telu využiť iné potrebné živiny.
  • Draslík je dôležitý minerálny prvok, udržiava pokožku zdravú , zabezpečuje vlhkosť pokožky, neutralizuje voľné radikály a zmierňuje akné.
  • Sodík zlepšuje cirkuláciu lymfatických tekutín, umožňuje preniknutie vody do pokožky a tým zvyšuje jej flexibilitu. Je dôležitým minerálnym prvkom pre starostlivosť o suchú pokožku.  
  • Zinok hrá dôležitú úlohu v imunitnom systéme a v boji proti infekciám, bojuje proti voľným radikálom, prispieva k obnove kožných buniek a je potrebný na tvorbu kolagénu .
  • Vápnik hydratuje našu pokožku, pomáha urýchliť regeneráciu kožných buniek ( nové bunky nahradzajú staré kožné bunky)  a čistí póry pokožky.
  • Síra je minerálny prvok, ktorý si získal prívlastok " minerál krásy". Prispieva k obnove procesu buniek. Je dôležitá pre tvorbu kolagénu. Používa sa vo forme obkladov alebo kúpeľu na liečenie psoriázy, ekzémov a kožných zápalov.

                           

Teplý kúpeľ v soli z Mŕtveho mora pôsobí pozitívne na celé telo. V kúpeli sa má relaxovať 15-20 minút, vďaka čomu naša pokožka absorbuje dôležité minerálne zložky soli. Po kúpeli je treba sa opláchnuť čistou vlažnou vodou a aplikovať najlepšie bambucké telové maslo. 

Soľ do kúpeľa z Mŕtveho mora

Kúpeľná soľ z Mŕtveho mora - Absolute Care


DAJTE O NÁS VEDIEŤ AJ OSTATNÝM